Zi istorică pentru tenisul de masă românesc la Campionatul European U21 de la Cluj-Napoca! Bianca Mei-Roşu a dat marea lovitură şi a cucerit medalia de aur în proba de simplu, după ce a cucerit şi medalia de argint la dublu. Weekend-ul de vis al „tricolorilor” a fost completat de Iulian Chiriţă, proaspăt campion european la dublu mixt, Andrei Istrate, medaliat cu bronz la dublu mixt, şi Darius Movileanu, medaliat cu bronz în proba de simplu.